Aktualności

Powrót

Q Value, Vortune Equity i Crowdway.pl łączą siły

15.01.2020
Q Value, Vortune Equity i Crowdway.pl łączą siły

Q Value SA, dom finansowy Vortune Equity i platforma crowdinvestingu Crowdway.pl stworzyły holding. Grupa, na której czele stanął nowy podmiot, Vortune Equity Group SA, będzie rozwijała ofertę produktów dla inwestorów i umożliwi biznesom pozyskanie kapitału na rozwój.

Transakcja włączenia do wspólnej struktury Vortune Equity Group trzech dynamicznie rozwijających się podmiotów działających na rynku inwestycyjnym została sfinalizowana. Skład holdingu zapewnia komplementarność produktów, a struktura stawia na transparentność, w tym zgodność z wymaganiami regulacyjnymi w Polsce i UE.

Krzysztof Sokalski, który stanął u steru holdingu zaznacza, że konsolidacja umożliwi realizację wspólnej wizji rozwoju. – Wspólnie udostępniamy szeroki zakres form pozyskiwania kapitału, a inwestorom wachlarz produktowy, od detalicznego crowdfundingu udziałowego, przez programy private equity, po instrumenty finansowe. Połączenie kompetencji spółek wchodzących w skład holdingu pod jednym dachem jest odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania klientów i inwestorów. W 2020 roku spodziewamy się dynamicznego wzrostu we wszystkich trzech obszarach naszego biznesu – powiedział prezes Vortune Equity Group SA.

Q Value SA (qvalue.pl) świadczy usługi dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych i nieodpłatnego doradztwa inwestycyjnego w oparciu o zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego. Jest również agentem firmy inwestycyjnej (AFI) Domu Maklerskiego Q Securities SA. Obecnie jej zespół tworzy ponad 170 doradców. – Nasza oferta spełnia oczekiwania różnych grup inwestorów, zarówno początkujących, jak i profesjonalnych. Wartość kapitału zainwestowanego od 2014 roku w produkty dostępne w QValue przekroczyła 600 mln zł. W najbliższych miesiącach planujemy zwiększenie liczby doradców, rozwój oferty produktowej i otwarcie nowych placówek w całej Polsce – powiedział Michał Stanek, prezes QValue SA.

W skład grupy wszedł także dom finansowy Vortune Equity (vortune.pl), który specjalizuje się w programach udziałowych realizowanych przez spółki operacyjne oraz spółki celowe w formie spółki z o. o. W jego portfelu znajdują się podmioty m.in. z sektora przemysłowego, produkcyjnego i nieruchomościowego. – Łączymy dynamiczne biznesy z inwestorami w formule zarezerwowanej dotychczas dla podmiotów z segmentu private equity. Nasz model odpowiada na zainteresowanie ze strony otoczenia kapitałowego, kładąc nacisk na transparentność, bezpieczeństwo i elastyczność współpracy – mówi Krzysztof Sokalski, prezes Vortune Equity.

Trzecim filarem holdingu jest Crowdway.pl (crowdway.pl), jedna z najbardziej rozpoznawalnych platform crowdfundingu inwestycyjnego (crowdinvestingu). Na swoim koncie ma informowanie o największych w Polsce zbiórkach realizowanych przez spółki szybkiego wzrostu i start-upy, o łącznej wartości ponad 25 mln zł, w tym krajowe rekordy z markami Tenczynska Okovita, PINTA Barrel Brewing, Doctor Brew, Bivrost i Lovely. – Pokazaliśmy, że możliwe jest zrealizowanie kampanii emitentów biznesowych w górnych, dopuszczonych przepisami rejestrach, czyli do 1 mln euro. Pierwsze i drugie miejsce na podium wartości zbiórek w polskim crowdfundingu udziałowym w 2019 roku należało do Crowdway. Baza naszych inwestorów wzrosła w tym czasie dziesięciokrotnie. Mariaż z Vortune Equity Group otwiera nowe możliwości w zakresie wolumenu i wartości kampanii, ale także przyniesie efekty synergii, z których skorzystają emitenci i inwestorzy wszystkich członków holdingu – podsumował właściciel Crowdway, Jakub Niestrój.

_________________________________

Więcej informacji: www.qvalue.pl, www.vortune.pl, www.crowdway.pl

Q Value S.A.
Sprawdź naszą ofertę
Jeśli chcesz odkładać na emeryturę
Dowiedz się więcej